JUBILEUSZ 50 - lecia

Home GALA FESTYN BAL

Home GALA FESTYN BAL

 

 

 

SZANOWNI  ABSOLWENCI !!!

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I PRACOWNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15 IM. WOJCIECHA KĘTRZYŃSKIEGO SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA 

UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE

22 MAJA 2010 r.

     
                

22 maja 2010 roku świętowaliśmy Jubileusz pięćdziesięciolecia Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.  Uroczystości rozpoczęły się Wielką Galą otwarcia w Filharmonii Olsztyńskiej.  Dalsza część uroczystości odbywała się na terenie szkoły.

 

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Barbara Bogacz.

 

 

 

..."Nasza „15” nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale rodziną stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi ,którzy oddali Szkole Podstawowej nr 15 im. W. Kętrzyńskiego swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Osobiście, jestem dumna, że dane mi było przepracować ostanie 20 lat wśród ludzi twórczych, kreatywnych, poszukujących najlepszych rozwiązań w pracy z uczniami oraz otwartych i wrażliwych na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się  stworzyć Naszą Szkołę taką, jaką widzimy dzisiaj – przyjazną, kolorową i nowoczesną, otwartą na nowe" - na zakończenie powiedziała Pani Dyrektor.

W obchodach jubileuszowych uczestniczyli zaproszeni goście, byli dyrektorzy, emerytowani nauczyciele i absolwenci.

 

 

Jubileusz uświetniły przemówienia dostojnych gości i prezentacje talentów: tanecznych, teatralnych, sportowych uczniów klas O - VI.

Wielu wzruszeń dostarczyły wszystkim uczestnikom Jubileuszu spotkania nauczycieli z absolwentami oraz koleżanek i kolegów z dawnych klas.

Kroniki klasowe i dawne zdjęcia przywołały wspomnienia zdarzeń, które bezpowrotnie minęły ale kojarzą się z tym co najlepsze, z młodością, szkołą i sportem.

Uroczyste obchody 50-lecia zakończyły się Balem Absolwenta, wspólną radosną zabawą wszystkich pracowników szkoły, absolwentów różnych roczników i rodziców.

Szampan, toasty, tańce, korowody i wspomnienia trwały nieomal do białego rana. Restauracja Wileńska  gościła tej nocy w swoich progach ludzi uśmiechniętych i szczęśliwych.

Obchody z okazji 50-ego Jubileuszu przeszły do historii szkoły.

 

Szkolne jubileusze kryją w sobie wielką siłę. Jest nią przywiązanie do szkoły, koleżanek, kolegów i nauczycieli. To jednocześnie znakomita okazja do "spotkań po latach"; okazja do refleksji i wspomnień; powrotu do atmosfery "dziecięcych, szkolnych lat".

22 maja 2010 roku w dniu obchodów Jubileuszu 50-lecia naszej szkoły odbył się Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. Po latach w murach naszej szkoły spotkali się absolwenci różnych pokoleń.

Taki chlubny Jubileusz to niezwykłe przeżycie i bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich absolwentów, ale również dla obecnych uczniów oraz osób związanych z naszą szkołą, wszystkich uczestników majowego święta. Nie był to tylko sentymentalny powrót do przeszłości, ale znakomita okazja do pokazania tym, którzy uczą się w niej aktualnie, że szkoła to niezwykle ważny element w życiu każdego człowieka. To ci najmłodsi muszą zrozumieć, że aktualnie to oni tworzą historię swojej szkoły; muszą czuć, że są z nią złączeni, za nią odpowiedzialni, zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości jako jej absolwenci.

Pamiętamy o tych, którzy tworzyli jej historię. Nie sposób wymienić ich wszystkich, nie sposób wyliczyć także tego, co zrobili dla naszej szkoły. Nazwiska wielu z nich widnieją w materiałach i dokumentach zgromadzonych w archiwum szkolnym. Długa jest lista tych, którzy na trwałe zaznaczyli się na kartach historii naszej szkoły, którzy ją wspierali, zwłaszcza w trudnych chwilach; którzy dokładali wszelkich starań, aby dzieci mogły się uczyć w nowoczesnej szkole.
 

     Wyrażamy gorące podziękowanie za udział w uroczystościach Jubileuszu 50-lecia SP 15.                                   

    Jesteśmy wdzięczni za dołączenie do zaszczytnego Grona Gości, którzy swoją obecnością uhonorowali uroczystości oraz podkreślili jedność z wartościami stanowiącymi tożsamość naszej szkoły. Dzień ten był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Był to czas na wyrażenie uznania i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży, którzy stanowią naszą dumę, dlatego raz jeszcze serdecznie dziękujemy za przybycie i współtworzenie historii Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.

 

  

 

 

22 maja 2010 roku w dniu obchodów Jubileuszu 50-lecia naszej szkoły odbył się Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. Po latach w murach naszej szkoły spotkali się absolwenci różnych pokoleń.

Napływają pierwsze komentarze, za które bardzo dziękujemy.

"Wysyłam fotki z jubileuszu 50-lecia szkoły, na którym miałem przyjemność się stawić. Było mi naprawdę miło odwiedzić stare kąty i dziękuję Wam za taką pyszną okazję. Muszę przyznać, że szkoła wygląda naprawdę miło. Widać, że wkładacie sporo pracy w to miejsce i oby tak dalej, trzymam kciuki.

Przy okazji proszę przekazać ode mnie pani Reginie Stalewskiej, mojej dawnej wychowawczyni, najlepsze życzenia, uściski i całusy. Jakoś tak się złożyło, że nie miałem okazji jej na zjeździe spotkać, więc teraz obarczam Was obowiązkiem przekazania wiadomości.

Dziękuję jeszcze raz.

Serdecznie pozdrawiam

Szymon Szymański, absolwent sp15."

zobacz zdjęcia

 POBIERZ  I  WYŚLIJ

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY

pobierz formularz

wyślij na adres

zjazd_sp15@op.pl

 

 Została uruchomiona

strona główna